Bayern ponownie mistrzem Niemiec

CosminIftode / Shutterstock.com

Przed ostatnią kolejką do zdobycia mistrzostwa Niemiec Bayernowi wystarczał remis w starciu z Eintrachtem.

Bawarczycy nie zamierzali kalkulować i rozgromili swojego rywala aż 5:1. Czwarte miejsce zajął ostatecznie Bayer Leverkusen.

Pożegnali legendy

Przed meczem w Monachium miało miejsce oficjalne pożegnanie legend tego klubu. Po sezonie z Bayernu odejdą Arjen Robben oraz Franck Ribery. Także Rafinha nie będzie reprezentował w kolejnym sezonie barw tego zespołu. Już w 4. minucie meczu Coman dał gospodarzom prowadzenie, które utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron stracha fanom gospodarzy napędził Haller, który wyrównał. Od tego momentu strzelał już jednak tylko Bayern. W 53. minucie swoje trafienie zaliczył Alaba, a pięć minut później do siatki trafił także Renato Sanches. Później na murawie pojawili się zarówno Robben, jak i Ribery, którzy dołożyli po golu do tego rezultatu. Bayern wygrał ostatecznie aż 5:1. Eintracht zajął siódme miejsce.

Zagrają w Lidze Mistrzów

Nadzieje na mistrzostwo kraju miała jeszcze Borussia, która pokonała dzisiaj na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:0. Taki wynik oznaczał, że zwycięstwo Bayeru Leverkusen da tej ekipie czwartą lokatę, premiowaną grą w Lidze Mistrzów. Drużyna z Leverkusen już do przerwy prowadziła 3:1, a po zmianie stron dołożyła ona kolejne trzy gole i rozgromiła Herthę w Berlinie aż 5:1. Szanse na grę w przyszłym sezonie w europejskich pucharach zaprzepaściło Hoffenheim, które prowadziło z Mainz 2:0, lecz grając przez ponad połowę pojedynku w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Baumgartnera, przegrało ten mecz. Mainz w drugiej części gry zdobył cztery gole i wygrał ten mecz.

Wilki gromią

Na dobrym szóstym miejscu sezon zakończył Wolfsburg. Wilki na koniec zmagań zaprezentowały się bardzo dobrze w domowym meczu z Augsburgiem. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3:0, a dwa gole strzelił Weghorst. Jedno trafienie było autorstwa Knoche’a. Po zmianie stron Weghorst zanotował hattricka, a kolejne trafienia dla gospodarzy były dziełem Ginczka i Rexhbecaja. Honorowe trafienie dla Augsburga zdobył Schieber, lecz w dalszej części meczu Wolfsburg jeszcze dwukrotnie strzelił gola. Najpierw trafił Brekalo, a pod sam koniec spotkania samobójcze trafienie zaliczył Danso. Wilki zwyciężyły aż 8:1. W barażu o pozostanie w Bundeslidze zagra Stuttgart. Ekipa ta bezbramkowo zremisowała z Schalke, dla którego był to fatalny sezon. Ekipa z Gelsenkirchen kończy rozgrywki na czternastym miejscu.