Bayern gromi, Lewandowski z dwoma golami

schwarzdigital.com / Shutterstock.com

Kolejne efektowne zwycięstwo odniósł Bayern. Ekipa z Bawarii tym razem rozgromiła VfL Wolfsburg.

Mimo niemałych kłopotów swój mecz wygrała także Borussia, która ma tyle samo punktów co Monachijczycy.

Postraszyli

Już za kilka dni Bayern rozegra rewanżowy mecz w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Po bezbramkowym remisie w Anglii niemiecka drużyna ma nadzieje na awans do najlepszej ósemki. Dzisiaj Bawarczycy chcieli postraszyć The Reds swoją formą i na pewno pokazali się z bardzo dobrej strony. W meczu z Wolfsburgiem gospodarze wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Autorem gola okazał się Gnabry. Trzy minuty później swoje trafienie dołożył także Robert Lewandowski. Bayern schodził do szatni z dwoma bramkami przewagi. W drugiej części gry gospodarze szybko zdobyli kolejnego gola, a jego autorem był James Rodriguez. Po golu dołożyli także Mueller i Kimmich, a wynik na 6:0 ustalił Lewandowski. Polak ma teraz 17 goli zdobytych w tym sezonie Bundesligi.

Dotrzymują kroku

Dzięki wygranej Bayern wiedział, że Borussia Dortmund nie wyprzedzi go w tabeli. Mimo ostatniej bardzo złej formy BVB obie ekipy idą teraz w Bundeslidze łeb w łeb. Dzisiaj ekipa z Dortmundu znowu miała niemałe problemy. W meczu ze Stuttgartem do przerwy był bezbramkowy remis i fani czuli zniecierpliwienie. W końcu gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki bramce Reusa, który trafił do siatki rywala z rzutu karnego. Stuttgart nie zamierzał się jednak poddawać i w 71. minucie cieszył się z remisu. Autorem gola był Kempf i kibice Bayernu Monachium zaczęli już zacierać ręce. Ostatecznie jednak Borussia była w stanie ponownie wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca meczu.

Remis w Lipsku

W 84. minucie Paco Alcacer wykorzystał podanie od Pulisicia i była to jego czternasta bramka w tym sezonie. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił właśnie Amerykanin i dzięki temu Borussia zwyciężyła 3:1. Rozczarowani mogą być kibice RB Lipsk. Drużyna ta na własnym boisku rywalizowała z Augsburgiem. W takich spotkaniach Lipsk chce wygrywać bezproblemowo, lecz tym razem zespół ten nie zdołał zdobyć trzech punktów. Goście po wygranej z Borussią Dortmund tym razem urwali punkt kolejnemu wyżej notowanemu rywalowi. Augsburg dobrze się bronił i zremisował ten mecz 0:0. Skromnie na wyjeździe wygrała Borussia Moenchengladbach. Jej przeciwnikiem było Mainz, a jedyne trafienie meczu było autorstwa Elvediego w 63. minucie.