Arka pokonała Legię i zdobyła Superpuchar Polski

MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Wczoraj meczem o Superpuchar Polski oficjalnie rozpoczął się w kraju sezon 2018/2019.

W meczu o to trofeum w Warszawie Legia zmierzyła się z Arką. Tak jak przed rokiem, tak i teraz lepsi okazali się Gdynianie.

Dobrze zacząć

Obie drużyny chciały mocno wejść w nowy sezon. Legia kilka dni wcześniej grała w Irlandii z Cork City w eliminacjach do Ligi Mistrzów, natomiast oba zespoły już za tydzień rozpoczną zmagania w Ekstraklasie. Mecz świetnie ułożył się dla Legionistów, którzy już po siedemdziesięciu sekundach prowadzili. Prawą stroną boiska z piłką popędził Vesović, który wbiegł w pole karne i zagrał futbolówkę do środka. Tam niefortunnie interweniował Bohdanow, który wbił piłkę do własnej bramki. Arka jednak szybko odpowiedziała za sprawą Zarandii. W 19. minucie Marciniak dostał bardzo dobre, kilkudziesięciometrowe podanie i z lewej strony dośrodkował w pole karne. Tam zupełnie niepilnowany był Zarandia, który strzałem z woleja zdobył gola.

Strzelali dalej

Worek z bramkami w pierwszej połowie rozwiązał się na dobre i po pół godziny gry ponownie prowadziła Legia. Rzut różny dla gospodarzy wykonał Krzysztof Mączyński, który po ziemi zagrał do znajdującego się przed polem karnym Phillipsem. Ten uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans na interwencję Steinborsowi. W 37. minucie rzut wolny dla Arki wykonywał Bohdanow. Zawodnik zrekompensował się za gola samobójczego i z dwudziestu metrów pięknie uderzył. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki Legii. Niespodziewanie Arkowcy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Na prawym skrzydle Zarandia zagrał do Zbozienia, który dośrodkował w pole karne. Tam akcję zamykał Michał Janota, który uderzył z pierwszej piłki i zdobył gola na 3:2.

Po przerwie spokojniej

W pierwszej części gry padło aż 5 goli, natomiast po zmianie stron nie oglądaliśmy już żadnego trafienia. W związku z tym Arka zdobyła Superpuchar Polski, dzięki czemu powtórzyła wyczyn sprzed roku. Jest to trzeci po Amice Wronki i Lechu Poznań klub, który zdołał obronić to trofeum. Dla Legii statystyka meczów o superpuchar nie jest zbyt korzystna. Warszawiacy wygrali zaledwie 4 na 13 finałów, a wczoraj przegrali w szóstym z rzędu meczu o superpuchar. Już w sobotę oba kluby rozpoczną zmagania w Ekstraklasie. W pierwszej kolejce Arka pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą, natomiast Legia podejmie na własnym stadionie Zagłębie Lubin, w międzyczasie rozgrywając u siebie jeszcze w środku tygodnia rewanżowe spotkanie z Cork City.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:3 (2:3)

Gole: Bohdanow (sam.) 2′, Phillips 30′ – Zarandia 19′, Bohdanow 37′, Janota 45+3′