Alaves zakończyło kolejkę w La Liga zwycięstwem

EFECREATA.COM / Shutterstock.com

Wiele działo się w ostatniej kolejce hiszpańskiej La Liga.

W tej serii gier odbyły się między innymi derby Madrytu. Na jej zakończenie Alaves pokonało 2:0 Levante i wróciło na zwycięski szlak.

Imponują formą

Ostatnie mecze w wykonaniu Realu Madryt są coraz lepsze. Królewscy już jutro zmierzą się w Lidze Mistrzów z Ajaxem i straszą swojego rywala dobrymi występami w lidze. W sobotę podopieczni Santiago Solariego nie wybrali się daleko, ponieważ rywalizowali w derbach Madrytu z Atletico. Goście prowadzili już od 16. minuty. Na listę strzelców wpisał się Casemiro. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone nie odpuściła i zaciekle dążyła do wyrównania. Bramka dająca gospodarzom remis padła w 25. minucie. Do przerwy prowadzili jednak goście, gdy w 42. minucie Sergio Ramos wykorzystał rzut karny. W drugiej części gry padła tylko jedna bramka, lecz nie była ona tą dającą remis Rojiblancos. Wynik na 3:1 dla Realu ustalił Bale.

Znowu remis lidera

Po raz drugi z rzędu punktami podzieliła się Barcelona. Tym razem Blaugrana rywalizowała na wyjeździe z Athletic Bilbao. Fani, którzy liczyli na grad goli w tym spotkaniu, musieli czuć się rozczarowani. W meczu nie padł żaden gol. Bardziej zadowoleni ze zdobytego punktu są prawdopodobnie gospodarze tego spotkania. Remis padł także w starciu czwartej Sevilli. W meczu z Eibar gospodarze przegrywali od 63. minuty 0:2 po bramkach Orellany i Charlesa. Na domiar złego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał w 84. minucie Banega. Mimo tego Sevilla zdołała wyrównać i zremisować. Bramki w samej końcówce strzelili Ben Yedder i Sarabia.

Wygrali po dłuższej przerwie

Na koniec rywalizacji w tej kolejce Alaves na własnym boisku grało z Levante. Podczas spotkania protestowali fani gospodarzy, którzy sprzeciwiali się rozgrywaniu spotkań ligowych w poniedziałki. Piłkarze tego klubu okazali się jednak lepsi od swojego wczorajszego przeciwnika. Do przerwy Alaves prowadziło po bramce Laguardii. Także w drugiej części gry gospodarze byli lepszym zespołem, lecz długo utrzymywało się tylko skromne prowadzenie. Wynik w doliczonym czasie gry podwyższył jednak Jony, czym ustalił rezultat meczu na 2:0. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Alaves od ponad miesiąca. Dzięki temu drużyna ta zajmuje szóste miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do Sevilli. Na piątej lokacie jest za to Getafe, które tym razem pokonało 3:1 Celtę Vigo.