OCENA: 91/100
 • Bogate są rynki oferowane
  świetna oferta zakładów na mecze piłki nożnej
 • Fortuna TV i Wirtualne Sporty
  szybkie i wysokiej jakości streamingi
 • Bardzo dobra obsługa
  live chat oraz dość tradycyjny kontakt telefoniczny
 • Bonus 100% do 400PLN
  zakład bez ryzyka w wysokości do 100 złotych

Fortuna Recenzja i Opinie | Kursy, bonusy i oferta 2021

W rok 2018 wchodzimy z przysłowiowym „przytupem”. Prezentujemy mianowicie całą kolekcję legalnych bukmacherów, to znaczy firm bukmacherskich posiadających zezwolenie na działalność na terenie Rzeczypospolitej Polskiej wydane przez polskie Ministerstwo Finansów. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby zainteresowane zawieraniem bukmacherskich zakładów sportowych na terenie Polski mają obowiązek korzystać jedynie z usług legalnych bukmacherów. Na chwilę obecną (a jest to początek lutego roku 2018) podmiotów takich jest jedynie około 8 (wyraz „około” został tu użyty z rozmysłem, ale nie będziemy w tej chwili tłumaczyć, dlaczego właśnie tak jest).

W każdym razie w naszym teście bukmacherów mamy dzisiaj coś naprawdę specjalnego. Jest to jeden z największych i najbardziej znanych bukmacherów obecnych w Polsce (firma ta nieśmiało próbuje swoich sił również na rynku zagranicznym). Charakteryzuje się on wysoką jakością usług i dbałością o swoich klientów.

A jego nazwa to… Fortuna. Jeden z najstarszych, największych i najbardziej popularnych legalnych bukmacherów działających w Polsce. Jest dla nas niewątpliwą przyjemnością fakt, że mogliśmy testować tego bukmachera oraz swego rodzaju zaszczytem, że będziemy mogli go recenzować. Już teraz widzicie, że będzie bardzo ciekawie!

Istotne zastrzeżenie techniczne: Pomimo tego, że, bukmacher Fortuna posiada około 600 punktów obsługi naziemnej, nierzadko będziemy określać tą firmę jako „bukmachera internetowego”. Jest tak przede wszystkim dlatego, że skupiać będziemy się na usługach świadczonych przez tego bukmachera za pośrednictwem internetu. Stoimy też na stanowisku, że nowi, zainteresowani bukmacherskimi zakładami sportowymi gracze będą niejako intuicyjnie poszukiwać oferty bukmacherów przez internet, rejestrować się przez internet i to właśnie przez internet będą obstawiali mecze piłki nożnej i inne wydarzenia sportowe (w czym zwiera się wpłacanie i wypłacanie wygranych raczej w trybie online, a nie offline).

Poza tym zwracamy uwagę na to, że bukmacher Fortuna pomimo całej swojej historii, popularności i prestiżu, świadczy swoje usługi w domenie internetowej „ifortuna”, a nie „fortuna”. O bukmacherze Fortuna mówimy również że to „polski bukmacher”, co nie jest określeniem w pełni precyzyjnym – grupa kapitałowa Fortuna ma swoje korzenie w Republice Czeskiej, a swoją główną siedzibę ma w Amsterdamie.

W każdym razie, przejdźmy do naszego testu tego bukmachera. Wierzymy, że niecierpliwicie się równie mocno jak my.

Rozporządzenie Ministerstwa Finansów Polskiej
Oferta sportowa 25
Na żywo
Statystyka
Aplikacje mobilne Apple LogoAndroid LogoWindows Logo
Obsługa klienta e-Mail, Hotline, Czacie
Kursy 92,5%
Metody Płatności
Podatek 12%
400 PLN
Bonus 100% do 400PLN

Fakty warte poznania bukmachera FORTUNA

 • świetna oferta zakładów na mecze piłki nożnej
 • pewność, legalność bezpieczeństwo i prestiż bukmachera
 • ogólna nowoczesność tego bukmachera
 • bardzo rozbudowana sieć punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich
 • kanał na YouTube – FORTUNA TV

Licencja i sytuacja prawna bukmachera Fortuna

Jak już wspomniano, bukmacher Fortuna jest jednym z nielicznych legalnych bukmacherów działających w Polsce. Ponadto bukmacher ten oferuje swoje usługi za pośrednictwem internetu.

Aby upewnić się, że Fortuna jest legalnym bukmacherem (czyli takim na którym można polegać), należy sprawdzić prowadzoną przez polskie Ministerstwo Finansów listę, na której możemy znaleźć licencjonowane (czyli legalnie działające) w Polsce firmy bukmacherskie. Lista tych firm znajduje się na następującej stronie.

Co symboliczne, bukmachera Fortuna można znaleźć na pierwszej pozycji tej listy. Wpis potwierdzający legalność działania tej firmy bukmacherskiej brzmi następująco:

FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Jak widać, podawany jest podmiot będący odpowiedzialnym za zakłady, miejscowość macierzysta tego podmiotu oraz data wydania zezwolenia, jak i numer samego zezwolenia. Cieszy nas, że w naszym teście bukmachera Fortuna sprawdzamy legalnego i uczciwego bukmachera, czyli bukmachera, który zwyczajnie dba o swoich klientów i robi wszystko, aby zapewnić im najwyższą jakość usług.

Nasz test jakości usług firmy Fortuna – wprowadzenie

Odejdźmy nieco od formalności i skupmy się na konkretach.

Bukmacher Fortuna to przedsiębiorstwo skupiające swoją działalność na przyjmowaniu zakładów bukmacherskich – głównie sportowych. Z racji szczególnych zainteresowań polskich kibiców, na czele wśród wspomnianych zakładów bukmacherskich będą naturalnie zakłady o wydarzenia sportowe takie jak mecze piłki nożnej (zainteresowanie zarówno bukmachera, jak i jego klientów będzie naturalnie skupione na polskiej Ekstraklasie) – zarówno o same wyniki, jak i inne wydarzenia mające miejsce w trakcie na przykład meczu warszawskiej Legii z krakowską Wisłą.

FORTUNA Ekstraklasa

Korzenie bukmachera Fortuna sięgają czasów, gdy zakłady bukmacherskie zawierane przez internet były jeszcze w powijakach ‑ bukmacher Fortuna informuje na swojej stronie internetowej, że jeszcze w roku 1997 posiadał 24 punkty przyjmujące bukmacherskie zakłady sportowe. Do teraz punktów tych jest około 600 i są one dość równomiernie rozsiane po całym kraju. Co ciekawe, pomimo rosnącej popularności bukmacherów internetowych oraz ogólnego trendu ku przenoszeniu zakładów bukmacherskich zawieranych offline ku zawieraniu ich online, bukmacher Fortuna cały czas zwiększał liczbę swoich fizycznych punktów, w których można obstawiać mecze piłki nożnej i inne wydarzenia sportowe. Oznacza to, że polscy gracze wciąż łakną obstawiania meczów, a rynek usług bukmacherskich (czy to tych zawieranych „po staremu”, czy to tych internetowych) jest nie tylko wciąż nienasycony, ale dalej rośnie.

Akcje grupy kapitałowej Fortuna są również przedmiotem obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Czyni to samego bukmachera Fortuna prestiżowym i godnym zaufania bukmacherem na polskim rynku. W dalszej części tego testu analizować będziemy poszczególne funkcjonalności i inne (głównie) zalety bukmachera internetowego Fortuna.

Fortuna Home

Plusy i minusy bukmachera Fortuna

Już w tym miejscu widać, że samo doświadczenie i prestiż tego bukmachera są najlepszą rekomendacją dla korzystania z jego usług. Firma bukmacherska Fortuna jest czymś na kształt one‑stop‑shop, czyli miejsca, gdzie interesujący się zakładami sportowymi gracz znajdzie wszystko czego mu potrzeba „pod jednym dachem”. Chodzi tu zarówno o same dyscypliny sportu, drużyny, ligi, kraje, jak i usługi które funkcjonują wokół obstawiania meczów. O co chodzi? Każdy gracz wie, że liczą się również rodzaje zakładów, jakość działania strony internetowej, relacje na żywo, usługi dodatkowe, obsługa klienta, bezpieczeństwo, obsługa transakcji, rozwiązania dla graczy korzystających z urządzeń mobilnych i tak dalej. Nieco wybiegając przed szereg możemy już teraz powiedzieć, że bukmacher internetowy Fortuna bardzo pozytywnie nas zaskoczył na w zasadzie wszystkich tych polach.

Na deser warto wspomnieć o atrakcyjności kursów oferowanych przez danego bukmachera ‑ w wypadku opisywanej tu firmy Fortuna są one bardzo dobre. Jest tak ponieważ Fortuna do dobry, dbający o swoich klientów bukmacher. Wierzymy, że kursy oferowane przez tego bukmachera są dostatecznie dobre, aby obstawiając mecze nie tylko „wychodzić na swoje”, ale jeszcze zarabiać na zakładach bukmacherskich.

Nasze doświadczenia z zakładami u bukmachera Fortuna

Jak już napisaliśmy, „piękno” Fortuny polega na możliwości zawierania zakładów na trzy sposoby:

 • przez komputer
 • przez urządzenie mobilne
 • w fizycznym punkcie obsługi

U bukmachera Fortuna można przez internet zakładać się o wyniki meczów, zawodów i rozgrywek kilkudziesięciu dyscyplin sportowych. Było ich tak wiele, że, prawdę mówiąc, z kilkoma z tych dyscyplin zetknęliśmy się po raz pierwszy w życiu. Ale, jak zazwyczaj, chcielibyśmy skupić się na piłce nożnej. Fortuna oferuje dostęp do zakładów bukmacherskich na mecze odbywające się w kilkudziesięciu krajach. Poza „klasycznymi” Polską, Niemcami czy Włochami, z bukmacherem Fortuna zakładać się można o mecze rozgrywane w chociażby Gwatemali, Izraelu czy Wenezueli. Co ważne, firma bukmacherska Fortuna udostępnia zakłady na mecze wybranych lig drugich (na przykład drugiej ligi Belgijskiej czy Chilijskiej), a nawet lig trzecich (są wśród nich trzecia liga francuska, hiszpańska, niemiecka i włoska).

Futbol by jednak nie istniał bez meczów międzynarodowych. Naturalnie można je obstawiać przez internet u bukmachera Fortuna. Obstawiać można chociażby Ligę Mistrzów, Ligę Europy oraz, naturalnie, Mistrzostwa Świata 2018 odbywające się w Rosji już za kilka miesięcy (wyniki tego testu są spisywane w lutym roku 2018). Oczywiście te ostatnie będą wydarzeniem pełnym emocji dla polskich kibiców ze względu na fakt, że polska reprezentacja w piłce nożnej zakwalifikowała się do tych rozgrywek.

Naturalnie, u bukmachera internetowego Fortuna można również zawierać zakłady o wydarzenia polityczne, gospodarcze i kulturalne. Można zakładać się między innymi o wyniki wyborów prezydenckich w Rosji, cenę Bitcoina czy o laureatów nagród amerykańskiej Akademii Filmowej. Tak szeroka gama meczów, gier, rozgrywek, zawodów i innych zdarzeń o charakterze sportowym i innym niż sportowy sprawia, że o bukmacherze Fortuna mamy bardzo dobre zdanie i możemy potwierdzić, że bukmacher ten dba o swoich klientów.

Strona internetowa i aplikacja mobilna firmy bukmacherskiej Fortuna

Jeśli chodzi o technologię jaką bukmacher Fortuna zastosował w swoim serwisie internetowym, jest to według nas bezapelacyjnie najlepsza kombinacja rozwiązań, odpowiadająca najwyższym światowym standardom. Nie chcemy tu zanadto rozpisywać się na temat samej strony, gdyż jest ona po prostu bez zarzutu – wręcz wzorcowa pod względem technicznym, graficznym (szczególnie spodobała nam się jej czarno-żółta kolorystyka) i treściowym.

Fortuna Mobile

Najbardziej jednak ujął nas sposób w jaki bukmacher internetowy Fortuna szczególnie zadbał o swoich klientów korzystających ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych. Widać, że bukmacher ten dobrze zidentyfikował potencjał tkwiący z klientach chcących obstawiać mecze gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcą.

Mianowicie, strona internetowa bukmachera Fortuna sama dostosowuje się do potrzeb urządzenia, na którym jest wyświetlana. Wielu bukmacherów poprzestałoby na tym. Bukmacher Fortuna poszedł jednak „po całości” i stworzył dwie naprawdę dobre aplikacje mobilne. Co typowe w takich sytuacjach, są one tworzone na nieśmiertelną parę: urządzenia z systemem operacyjnym Android i na iPhone’y.

Same aplikacje są swego rodzaju rogiem obfitości: umożliwiają one między innymi wykonywanie szybkich płatności i zawieranie szybkich zakładów bukmacherskich. Pokazują one dostępne premie i bonusy, dają dostęp do relacji na żywo (streamów) oraz do wielu, wielu innych opcji i możliwości.

Zakłady na żywo i relacje z wydarzeń sportowych u bukmachera Fortuna

Dla zainteresowanych obstawianiem na żywo, firma bukmacherska Fortuna oferuje prawdziwy róg obfitości. Dla przykładu, tylko w jeden niedzielny poranek podstrona Fortuny oferująca zakłady na żywo wyświetla kilkadziesiąt możliwości, w tym rozgrywki tenisa ziemnego, koszykówki, hokeja oraz, naturalnie, uwielbianej przez tak wielu piłki nożnej. Jest też wiele innych dyscyplin – warto sprawdzić i przekonać się osobiście.

FORTUNA Live

Jak już wspominaliśmy, w celu maksymalizacji dobrych wrażeń płynących z zakładów, bukmacher Fortuna oferuje bardzo dobre, szybkie i wysokiej jakości streamingi, czyli relacje na żywo z wydarzeń sportowych. Trudno byłoby tutaj opisać wszystkie zalety transmisji oferowanych przez Fortunę – po raz kolejny zachęcamy: wejdź i zobacz sam!

Premie, bonusy i promocje w firmie bukmacherskiej Fortuna

Oferta bukmachera Fortuna aż kipi od najrozmaitszych „deali” specjalnych. Jest ich naprawdę wiele, więc nie ma czasu opisywać je wszystkie. Wystarcza tylko wspomnieć, że na przykład nowi gracze mogą zawrzeć zakład bez ryzyka w wysokości do 100 złotych. Ponadto mogą oni dostać do 400 złotych od pierwszego wkładu absolutnie za darmo. Tylko dobry i dbający o swoich klientów bukmacher mógłby zapewnić swoim klientom tak dobre warunki – takim bukmacherem jest bez wątpienia firma Fortuna.

Twoje depozyty400 PLN + FORTUNGA premia400 PLN = Kredyt800 PLN

Wpłaty na konto bukmacherskie w firmie Fortuna i wypłaty z konta bukmacherskiego Fortuna

Fortuna wypłaty

Fortuna to jeden z tych bukmacherów, który dąży do absolutnej perfekcji, jeśli chodzi o zapewnianie swoim klientom najlepszych wrażeń. Bukmacher Fortuna na każdym polu „staje na głowie”, aby obstawianie u niego było lekkie, łatwe i przyjemne. W tym celu bukmacher ten obsługuje szybkie przelewy bankowe dla swoich graczy. Ponadto bukmacher ten umożliwia rozliczenia między innymi za pomocą kart płatniczych (akceptowane są karty Visa i karty Mastercard/Masterpass) oraz chociażby firm rozliczeń elektronicznych Skrill, PayU i tpay.com Opcji i możliwości jest tak wiele, że mogą one przyprawić o zawrót głowy – nie pozostaje nic innego jak przekonać się samemu.

Jakość obsługi klienta i bezpieczeństwo u bukmachera Fortuna

Fortuna, w ramach dbałości o swoich klientów, świadczy ciągłą obsługę klienta poprzez wiele kanałów wsparcia. Są wśród nich (zaznaczamy, że można znaleźć więcej) choćby live chat oraz dość tradycyjny kontakt telefoniczny.

Zarówno rozliczenia, zawieranie zakładów, jak i inna komunikacja z bukmacherem Fortuna są chronione wysokiej jakości rozwiązaniami technicznymi – dobra robota!

Zalety i pozytywne doświadczenia z naszego testu jakości usług bukmachera Fortuna

Nie sposób zebrać wszystkich zalet bycia klientem firmy bukmacherskiej Fortuna. Jesteśmy w stanie wymienić tylko kilka najważniejszych:

 • pewność, legalność bezpieczeństwo i prestiż bukmachera – poza posiadaniem wszystkich wymaganych prawem licencji, Fortuna związany jest spółką publiczną (spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych)
 • ogólna nowoczesność tego bukmachera – na wielu polach (między innymi technologii, rozliczeń, zawierania zakładów sportowych, komunikacji z klientem) Fortuna mierzy w bycie najlepszą firmą bukmacherską
 • bardzo rozbudowana sieć punktów przyjmowania zakładów bukmacherskich – pomimo, że bukmacher ten skupia się na swojej ofercie internetowej, nie zaniedbuje on starych, dobrze znanych punktów przyjmowania zakładów
 • kanał na YouTube – jako jeden z niewielu polskich bukmacherów, Fortuna nie zaniedbuje mediów społecznościowych; na swój kanał na portalu YouTube Fortuna dodaje nawet po kilka klipów tygodniowo
 • świetna oferta zakładów na mecze piłki nożnej – Fortuna dba o swoich zafascynowanych futbolem klientów dając im dostęp do ogromnej ilości zakładów na różnego rodzaju rozgrywki i ligi

Wady? NIE MA!

Podsumowanie naszych doświadczeń z firmą bukmacherską Fortuna

Podsumowanie naszego testu firmy bukmacherskiej Fortuna jest bardzo trudne. Jest tak ponieważ jesteśmy tak zafascynowani wysoką jakością jej usług, że aż boimy się o obiektywizm naszej oceny. Jedynym czego chcemy jest podzielenie się naszą radością z czytelnikami tego artykułu – dlatego gorąco zachęcamy do stania się klientami tej firmy bukmacherskiej.

Nie było wyboru: bukmacherowi Fortuna przyznaliśmy 10 punktów na 10 możliwych.

FORTUNA button1

OCENA: 91/100
 • Bogate są rynki oferowane
  świetna oferta zakładów na mecze piłki nożnej
 • Fortuna TV i Wirtualne Sporty
  szybkie i wysokiej jakości streamingi
 • Bardzo dobra obsługa
  live chat oraz dość tradycyjny kontakt telefoniczny
 • Bonus 100% do 400PLN
  zakład bez ryzyka w wysokości do 100 złotych