Poradnik dla obstawiających Mistrzostwa Świata Kobiet

Kategorie 2019 Women's World Cup / z Marta

Brazilian-womens-soccer-team-against-the-womens-team-of-Sweden-1

Poradnik dla obstawiających Mistrzostwa Świata Kobiet

womens-world-cup-2019

2019 Women’s World Cup in Harrison, NJ. USA / Leonard Zhukovsky / Shutterstock.com

Ta część tekstu stworzona jest dla ludzi, którzy pasjonują się nie tylko oglądaniem ale na Mistrzostwach Świata Kobiet 2019 we Francji chcieliby coś również zarobić. Opiszemy tutaj jak obstawiać Mistrzostwa Świata Kobiet, co wybrać zakłady krótko czy długoterminowe a także spojrzymy na statystyki i historycznych zwycięzców tego turnieju.

1000zł
100% do 1.000zł Bonus Powitalny
50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
150zł
100% do 150zł Bonus Zakład bez ryzyka
1000zł
na pierwszy depozyt

Jak obstawiać Mistrzostwa Świata Kobiet

Mistrzostwa Świata Kobiet w 2019 roku to wydarzenie, które jest dostępne większości obecnych na rynku firm bukmacherskich. Tylko słabi bukmacherzy z bardzo przeciętną ofertą zdarzeń nie mają zakładów na te Mistrzostwa w swojej ofercie.

Mamy je za to w ogromnej większości dostępnych dla Polaków firm bukmacherskich, oto niektóre z nich:

Oraz wiele, wiele innych. Jak sam więc widzisz z wyborem bukmachera nie powinno być najmniejszego problemu i zdarzenia te są powszechnie dostępne. Dobra dostępność oznacza także, że możemy obstawiać całe mnóstwo dodatkowych zdarzeń, tyczy się to zarówno zakładów długoterminowych. Na przykład w znanym bukmacherze STS możemy zakładać się kto wygra konkretną grupę a także kto zajmie pozycję premiowaną awansem oraz kto odpadnie po fazie grupowej.

Są także zakłady na zwycięzcę całego turnieju bądź też drużyny, które dojdą do strefy medalowej. Jeżeli nie chcemy zamrażać gotówki na dłuższy okres czasu możemy obstawiać wiele dodatkowych zdarzeń w każdym meczu. Tyczy się to na przykład rzutów różnych, liczby zdobytych bramek czy żółtych i czerwonych kartek pokazanych przez sędziego lub sędzinę. Liczba kombinacji jest praktycznie nieograniczona i mamy tutaj pełną dowolność wyboru zdarzeń do gry.

Czy to wydarzenie aż tak popularne jak męski mundial?

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 z pewnością są najważniejszą imprezą jeśli chodzi o kobiecy futbol. Mundial tutaj ma dokładnie taką samą rangę jak “męskim świecie” a tytuł i złoty medal największe możliwe wyróżnienie dla zawodniczek i powód do radości dla kibiców danej drużyny. Niestety, nie sposób nie zauważyć, że piłka nożna kobiet nie dorównuje popularności tej w męskim wydaniu. O ile Mistrzostwa Świata mężczyzn w zeszłym roku w Rosji były wydarzeniem, które oglądał, śledził i komentował cały świat tak Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 raczej nie będą miały podobnie licznej widowni a być może jedynie 10 czy 20%, tego co zeszłoroczny Mundial.

MISTRZOSTWA ŚWIATA – KOBIETY | STS.pl

Widać to doskonale także zarobkach zawodniczek, są one kolosalnie mniejsze od tych uzyskiwanych przez mężczyzn. Dla przykładu Ada Hegerberg, czyli oficjalnie najlepsza zawodniczka świata w roku 2018 niedawno przedłużyła umowę ze swoim klubem, czyli OL. Podobno zarabia ona tam od 400 000 do 500 000 USD rocznie, ale rzeczywista kwota nie została uwolniona. Krążą pogłoski, że jej kontrakt jest rekordowy dla kobiet piłkarzy. Jednak czym jest zaledwie pół miliona dolarów przy 30 lub 40 milionach euro, które zgarniają co rok Leo Messi czy Cristiano Ronaldo.

Wszystko co powiesz że wiąże się z tym, że zdarzenie u bukmacherów obejmujące kobiecą piłkę nożną nie są aż tak popularne jak zmagania męskich reprezentacji. Oczywiście większość bukmacherów udostępnia ofertę na Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 jednak nie jest aż tak bogata jak to było w przypadku męskiego mundialu. Niemniej są lepsze i gorsze firmy pod tym względem i w dalszej części tego tekstu na pewno dowiesz się, gdzie najlepiej obstawiać Mistrzostwa Świata Kobiet 2019.

Mistrzostwa Świata Kobiet – co mówią nam statystyki?

Statystyki nierzadko okazują się kopalnią bardzo wartościowej wiedzy, wielokrotnie mówią nam one więcej niż nasze widzimisię czy przewidywania. Poniżej przyjrzymy się najbardziej interesujący statystyką z poprzednich turniejów i sprawdzimy, która drużyna statystycznie ma największe szanse na wygranie obecnego.

Bez wątpienia jeżeli chodzi o poprzednie turnieje to pod względem statystycznym najlepiej wygląda kadra USA. Mają oni najwięcej zwycięstw w Pucharze Świata bowiem aż 3 w latach 1991, 1999 oraz 2015. Co interesujące, reprezentacja Stanów Zjednoczonych każdy turniej kobiecych Mistrzostw Świata na którym była kończyła minimalnie na 3 miejscu. To niezwykle imponujące osiągnięcie i pokazuje jak USA zdołało zdominować kobiecą piłkę nożną.

Jedyną statystyka w której Stany Zjednoczone ustępują innym drużyną jest obrona tytułu. Piłkarkom USA nigdy bowiem ta sztuka się nie udała, tylko Niemcy zdołały zdobyć tytuł mistrzowski dwa razy z rzędu w latach 2003 i 2007. Także najwyższa średnia bramek zdobytych w przeliczeniu na mecz jest na korzyść Niemiec. Jeśli weźmiemy wszystkie dotychczas rozegrane mecze w kobiecych Mistrzostwach Świata to dla naszych zachodnich sąsiadów ta średnia wynosi aż 2,84 gola na mecz.

Wiele stron i magazynów udostępnia także komputerowe modele oparte na statystykach, które mogą nam podpowiedzieć jakie drużyny będą miały szansę wyjść z grupy na obecnych mistrzostwach. I tak na przykład w grupie A to Francja ma największe szanse a to za nią jest Norwegia. W grupie B niekwestionowanym faworytem są Niemcy a tuż za nimi Hiszpania. Inni murowani kandydaci do wyjścia z grupy to między innymi Anglia, Japonia, Brazylia, Holandia i oczywiście USA, które statystycznie ma największe szanse również na wygranie całego turnieju.

Historyczni zwycięzcy

Osobom, które nie są aż tak dobrze zorientowane w kobiecej piłce nożnej być może będzie się wydawało, że te nacje, które mają bardzo dobre męskie a reprezentacje będą świetnie sobie radziły także w żeńskim futbolu. Jest w tym myśleniu pewien sens, ale często ta logika może nas zawieźć. Przykładowo mamy w jednej z grup Włochy i Australię, gdyby to był męski futbol dużo więcej szans na awans dalibyśmy reprezentacji Italii. Tutaj jednak Włochy nie mają aż tak mocnej kadry i zdecydowanie większe szanse na wygranie swojej grupy ma drużyna z Antypodów.

Mistrzostw Świata Kobiet 2019 football women

Harrison, NJ – May 26, 2019 / Lev Radin / Shutterstock.com

Bez wątpienia jeśli chodzi o kobiecy futbol to najlepiej pod względem zgromadzonych tytułów wygląda kadra USA. Mają oni najwięcej zwycięstw w kobiecych Mistrzostwach Świata bowiem aż Trzy. Amerykanki tryumfowały w latach 1991, 1999 oraz 2015. Co ciekawe, reprezentacja Stanów Zjednoczonych każdy turniej kobiecych Mistrzostw Świata na którym grała kończyła przynajmniej na 3 miejscu. Można więc rzec, że meluzyna USA jest największą potęgą w tym relatywnie młodym sporcie.

Nie gorzej radzą sobie w nim Niemcy, choć to akurat nie powinno być zaskoczeniem biorąc pod uwagę zaciętość ich and naszych zachodnich sąsiadów. Nie gorzej radzą sobie w nim Niemcy, choć to akurat nie powinno być zaskoczeniem biorąc pod uwagę zaciętość ich and naszych zachodnich sąsiadów. Niemki zajęły trzecie miejsce w 2015 roku w Kanadzie a wcześniej największe sukcesy odnosiły w roku 2003 i 2007, kiedy to wygrały 2 razy z rzędu Puchar świata. Pozostali dwaj zwycięzcy w dość krótkiej historii tych zawodów to Norwegia, która wygrała tytuł w roku 1995 oraz Japonia, która z kolei była najlepsza na świecie w roku 2011.

Kto awansuje z fazy grupowej

Turniej ten ma dość niecodzienną formułę. Jak już pisaliśmy wcześniej z grupy awansują nie 2, ale nawet 3 drużyny. Innymi słowy z trzeciego miejsca też można przejść do kolejnej fazy turnieju. Grup jednak jest 6 a dodatkowych miejsc w 1/8 finału zaledwie 4.
W ten sposób, cztery najlepsze drużyny spośród tych, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach będą wybierane w następującej kolejności:

 • Punkty uzyskane we wszystkich meczach grupowych
 • Różnica bramek we wszystkich meczach grupowych
 • Liczba goli zdobytych we wszystkich meczach grupowych
 • Losowanie Komitetu Organizacyjnego imprezy

Jak widzicie, reguły te są dość zawiłe i w przypadku, gdy więcej drużyn uzyska taką samą liczbę punktów i taką samą liczbę bramek, co jest jak najbardziej możliwe, biorąc pod uwagę, że często w kobiecym futbolu pana mała liczba goli do gry będą musieli wkroczyć organizatorzy i przeprowadzić losowanie wyłonić uczestników fazy play-off.

Biorąc pod uwagę, że aż 18 z 24 drużyn awansuje dalej przejście do fazy play-off nie jest największym osiągnięciem i tylko najsłabsze ekipy odpadną po fazie grupowej. Ta informacja może być bardzo istotna dla osób, które stawiają zakłady na wyjście poszczególnych drużyn z grupy.

Faworyci obecnego turnieju

To, jak potoczą się obecne Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 jest oczywiście wielką niewiadomą, na podstawie dostępnych tam informacji możemy jednak antycypować, które drużyny odegrają tutaj istotną rolę a które będą tylko tłem dla mocniejszych ekip. Nie jest tajemnicą, że to ekipa stanów Zjednoczonych jest przez wielu wskazywana jako największy faworyt obecnego turnieju. Broniące tytułu zawodniczki z USA grają tutaj już o czwarty tytuł i zajmują  w rankingu pierwsze miejsce na świecie. Żadna inna drużyna nigdy nie osiągnęła w kobiecym futbolu tak dużo jak reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

PZbuk-Mistrzostwa Świata 2019-Kobiety

Mistrzostwa Świata 2019-Kobiety | PZbuk.pl

Amerykanki posiadają wiele wspaniałych zawodniczek jak ich bardzo doświadczone gwiazdy, takie jak Alex Morgan, Megan Rapinoe i Tobin Heath a także kilka młodszych talentów. Świetna zawodniczka czyli Carli Lloyda, skończy 37 lat dwa dni po finale w 2019 roku dlatego dopływ świeżej krwi jest jak najbardziej wskazany. Amerykańskie gwiazdy poprowadzą swój zespół do potencjalnego czwartego zwycięstwa w Pucharze Świata? To oczywiście się okaże, biorąc pod uwagę statystyki to Amerykanki mają największe szanse na wygranie całej imprezy, w ich przypadku samo wyjście z grupy powinno być po prostu formalnością.

Komputerowe modele, które pokazują szanse różnych ekip na wyjście z grupy wskazują, że drużyny takie jak Francja, Anglia, Holandia, Australia czy Niemcy nie powinny mieć najmniejszych problemów z wyjściem ze swoich grup. Jak potoczą się ich dalsze losy w tym turnieju? Wielu ekspertów daje duże szanse na dojście do strefy medalowej drużynie Francji, która jest w tym turnieju jako gospodarze i prezentuje całkiem niezły poziom. Francuski klub Olympique Lyon wygrał bardzo niedawno kobiecą Ligę Mistrzów, co pokazuje, że kobiecy futbol w tym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie.

Nie bez szans są także zawsze groźne Niemki czy też drużyna Japonii, która w ostatnim finale w 2015 roku doszła aż do finału, w którym to przegrała ze Stanami 5:2.

Zakłady krótko czy długoterminowe?

Na Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 bukmacherzy przygotowali całą gamę ofert dlatego my, jako gracze, ale w zasadzie pełnymi wolność wyboru i możemy przebierać dosłownie w setkach dostępnych zakładów. Możemy obstawiać pojedyncze zdarzenia, nie tylko ich wynik, ale także wiele rzeczy, które dzieją się na boisku niejako przypadkowo, może być to liczba bramek czy też żółtych kartek.

Bardzo ciekawą opcją, dla graczy, którzy szukają większego bezpieczeństwa gry są zakłady długoterminowe. Możemy tutaj zakładać się nie o wynik pojedynczego spotkania, ale na przykład o kwestie awansu lub wygrania grupy. Składają się na to trzy mecze i siłą rzeczy taki zakład jest dużo bezpieczniejsze, niż pojedyncze spotkanie. W jednym meczu drużyna może być po prostu gorszy dzień lub może on się ułożyć nie po jej myśli. Tymczasem na przestrzeni trzech spotkań zwykle widzimy kompletny obraz formy danej drużyny i przypadek nie jest już decydującym czynnikiem.

Wadą takiego rozwiązania jest oczywiście fakt, że musimy blokować nasze pieniądze na dłuższy czas i nie możemy w tym czasie zawierać za nie innych zakładów. W przypadku zakładów na cały turniej jak zwycięstwo lub trzecie miejsce blokujemy pieniądze na więcej niż miesiąc, co może być wadą na przykład dla graczy, którzy muszą obrócić bonus bukmacherski w określonym czasie.

98/100 200zł Unibet Recenzja
 • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
 • Obsługuje większość popularnych metod płatności
 • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
98/100 350zł bet-at-home Recenzja
 • Duży wybór i różnorodność sportów do obstawiania
 • Brak dwunastoprocentowej opłaty podatkowej od wygranej
 • Długa lista oferowanych usług
96/100 150zł Betsson Recenzja
 • Europejska marka z bardzo długą tradycją
 • Mieszkańcy Polski nie są obciążeni jakimikolwiek podatkami od wygranej
 • Wysokie kursy i szeroka oferta zakładów sportowych i na żywo wraz ze streamami

FAQ

Jakie są główne różnice w obstawianiu kobiecej i męskiej piłki?

Zasadniczo nie ma większych różnic w obstawianiu kobiecej oraz męskiej piłki nożnej. Gra się dokładnie na takich samych zasadach, sędziowie rozdają żółte kartki, także są spalone i także gra się przez 90 minut. Jedyne co się różni to sposób i dynamika gry. Jak wiecie kobiety nie są aż tak atletyczne i fizyczne jak mężczyźni, dlatego kobiecy futbol oparty jest w większej mierze na technice i panowaniu nad piłką a w mniejszej na sile fizycznej. Nie znaczy to oczywiście, że kobiety nie faulują, ale generalnie obchodzą się ze sobą trochę delikatniej. Dużą różnicą jest także to, że mamy tutaj spory rozstrzał pomiędzy poszczególnymi ekipami. W męskiej piłce na Mistrzostwach Świata nie ma aż tak dużych różnic, tutaj jednak często padają hokejowe wyniki, nawet na najwyższym szczeblu i tak na przykład 5:2 jak w ostatnim finale pomiędzy USA a Japonią nie powinno nikogo dziwić.

Czy są dostępne zakłady live na kobiece spotkania?

Tak jak najbardziej, bukmacherzy, którzy mają obecnie w ofercie typy na Mistrzostwa Świata Kobiet powinni w czasie rozgrywania turnieju dodawać te mecze do swojej oferty live, dlatego będzie możliwość obstawiania tych spotkań na żywo i podglądu w trakcie.

Czy typowanie damskiej piłki nożnej jest bezpieczne?

W tym względzie kobieca piłka nożna nie różni się znacząco od męskiej, w obu tych dyscyplinach zdarzają się niespodzianki i nieoczekiwane rezultaty. W tegorocznej męskiej Lidze Mistrzów w półfinałach oglądaliśmy prawdziwy festiwal niespodzianek a przecież były to mecze grane na najwyższym poziomie. W każdym sporcie zdarzają się niespodzianki kobiecy futbol nie jest pod tym względem wyjątkiem. Podstawą jest dobra analiza spotkań i nie stawianie na papierowych faworytów.

Nasze typy bukmacherskie na Mistrzostwa Świata Kobiet

Na koniec nadchodzi pora by przedstawić nasze przewidywania na nadchodzące Mistrzostwa Świata Kobiet w 2019 roku. Na pierwszy ogień zajmiemy się typowaniem drużyny która może wygrać cały turniej. Posłużymy się w tym celu oferta bukmachera PZ Buk, który wystawia bardzo dobre kursy na nadchodzący mundial. Bukmacher ten, podobnie jak pozostali największe szanse na wygranie turnieju daje gospodarzom, czyli Francji.

My jesteśmy trochę odmiennego zdania biorąc pod uwagę, że Francja ma jak na razie bardzo słabe dokonania w tej dyscyplinie sportu. Jedynym ich sukcesem w Mistrzostwach Świata było jak dotychczas zajęcie trzeciego miejsca w 2011 roku. Przyznacie, że to dosyć skromne na tle Stanów Zjednoczonych, które w każdym kolejnym turnieju od początku jego istnienia czyli od 1991 zajmowały miejsce w pierwszej czwórce a 3 razy go wygrywały. Dlatego proponujemy Wam zakład:

 • Stany Zjednoczone wygrają Mistrzostwa Świata 2019 – kurs: 4,50 (bukmacher PZ Buk)

Francja także powinna zajść daleko w tym turnieju. Jako gospodarze są niejako do tego zobligowani. Dlatego sugerujemy zagrać następujący zakład:

 • Francja awansuje do pierwszej czwórki – kurs: 1,60 (bukmacher Betsson)

Spójrzmy w takim razie jeszcze na grupy, tutaj też mamy możliwość aby wyszukać ciekawe propozycje z oferty. Proponujemy Wam następujące zakłady:

 • Norwegia zajmie w grupie miejsce 1-2 – kurs: 1,45 (bukmacher STS)
 • Brazylia zajmie w grupie miejsce 1-2 – kurs: 1,40 (bukmacher STS)
Ocena eksperta
cechy szczególne
Witamy Oferta
STS Recenzja
96/100
1000zł
100% do 1.000zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy w Polsce bukmacher
 • Stosunkowo korzystne kursy i atrakcyjne promocje
 • Dostępność punktów stacjonarnych
1000zł
100% do 1.000zł Bonus Powitalny
graj teraz
 • Najlepszy w Polsce bukmacher
 • Stosunkowo korzystne kursy i atrakcyjne promocje
 • Dostępność punktów stacjonarnych
STS Recenzja
50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
 • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
 • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
 • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
 • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
PZBUK Recenzja

STS ma ciekawe zakłady na awans, czyli miejsca 1 i 2 w grupie. Norwegia ma bardzo dobrą drużynę, choć nie ma ostatnio sukcesów, zaś Brazylia zawsze urzekała techniką i jest mocna w piłce, nawet kobiecej. Obie drużyny powinny wyjść ze swoich grup. Życzymy powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *