Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – terminarz spotkań

Kategorie 2019 Women's World Cup / z Marta

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 – terminarz spotkań

Mistrzostw Świata Kobiet 2019 football women

Harrison, NJ – May 26, 2019 / Lev Radin / Shutterstock.com

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019 to bardzo złożona impreza niemal tak długa i skomplikowana jak mundial w piłce nożnej dla mężczyzn. Tak samo jak w turnieju, który został rozegrany w zeszłym roku w Rosji mamy tutaj podział na grupy, w których znajdują się 4 zespoły. Tutaj jest pierwsza różnica w porównaniu do mundialu w piłce nożnej dla mężczyzn, mianowicie w Mistrzostwa Świata Kobiet uczestniczą tylko 24 najlepsze zespoły z sześciu konfederacji na całym świecie.

200zł
100% do 200zł Bonus Zakład Bez Ryzyka
graj teraz
 • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
 • Obsługuje większość popularnych metod płatności
 • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
200zł
100% do 200zł Bonus Zakład Bez Ryzyka
graj teraz
 • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
 • Obsługuje większość popularnych metod płatności
 • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
Unibet Recenzja

Faza grupowa

Turniej podobnie jak wszystkie inne duże turnieje w piłkę nożną składa się z fazy grupowej z której wychodzą po dwie najlepsze drużyny, które następnie grają ze sobą w systemie play-off. Jako że grupy mają po 4 zespoły a w turnieju uczestniczy 24 drużyny łatwo policzyć, że mamy 6 grup od A do F. Zaczynamy tradycyjnie od grupy A w której grają gospodarze czyli drużyna Francuska.

Grupa A Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa A

 • Francja
 • Korea Południowa
 • Norwegia
 • Nigeria

Mecz otwarcia pomiędzy Francją a Koreą Południową obędzie się 7 czerwca 2019 o godzinie 21:00 na bardzo znanym stadionie Parc des Princes w Paryżu. Kolejne spotkanie pomiędzy dwoma pozostałymi drużynami w tej grupie odbędzie się 8 czerwca 2019 o godzinie 21:00 na Stade Auguste Delaune w mieście Reims, przypomnijmy zagrają wtedy Norwegia oraz Nigeria. Kolejne pojedynki w tej grupie nastąpią już za 4 dni, bowiem 12 czerwca 2019 o godzinie 15:00 na stadionie Stade des Alpes w miejscowości Grenoble zmierzą się piłkarki Nigerii oraz Korei Południowej. Parę godzin potem bo już o 21:00 będzie miało miejsce spotkanie Francja – Norwegia, czyli niewątpliwie hit tej grupy. Odbędzie się ono na mieszczącym ponad 35000 widzów pięknym stadionie Allianz Riviera, znajdującym się w mieście Nicea. Zamknięcie rywalizacji w tej grupie nastąpi 17 czerwca 2019 a oba ostatnie mecze grupowe, jak ma to miejsce również w męskim futbolu, rozpoczną się równocześnie. Tym razem będzie to godzina 21:00. Będą to mecze Nigeria – Francja na Roazhon Park w Rennes oraz Korea Południowa – Norwegia na Stade Auguste Delaune w Reims.

Grupa B Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa B

 • Niemcy
 • Chiny
 • Hiszpania
 • Południowa Afryka

W grupie tej zagrają Niemcy, Chiny, Hiszpania oraz Południowa Afryka. Pierwszy mecz czyli starcie Niemcy – Chiny odbędzie się już 8 czerwca 2019 o godzinie 15:00 na stadionie Stade Océane w Hawr. Drugi mecz w tej grupie czyli Hiszpania – Południowa Afryka będzie miał miejsce tego samego dnia ale o godzinie 18:00. Spotkanie to zostanie rozegrany na stadionie Roazhon Park w Rennes. Rywalizacja w grupie B zostanie wznowiona 12 czerwca 2019 o godzinie 18:00, kiedy to w hitowym meczu zmierzą się ze sobą Niemcy oraz Hiszpania. Zostanie on rozegrany na obiekcie Stade du Hainaut w Valenciennes. Tymczasem już 13 czerwca 2019 o godzinie 21:00 na Parc des Princes w Paryżu zmierzą się ze sobą Południowa Afryka oraz Chiny. Rywalizacja w tej grupie zakończy się 17 czerwca 2019 o 18:00. Wtedy też będą miały miejsce spotkania Południowa Afryka – Niemcy oraz Chiny – Hiszpania.

Grupa C Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa C

 • Australia
 • Włochy
 • Brazylia
 • Jamajka

W grupie tej zagrają ze sobą Włochy, Australia, Brazylia oraz Jamajka. Zapowiada się ona więc niezwykle ciekawie już 9 czerwca 2019 o 13:00 na stadionie Stade du Hainaut w Valenciennes zagrają Australia i Włochy. Tego samego dnia o godzinie 15:30 na Stade des Alpes w Grenoble zmierzą się ze sobą Brazylia oraz Jamajka. Kolejne mecze odbędą się dnia 13 i 14 czerwca, oba o godzinie 18:00. Najpierw na Stade de la Mosson w Montpellier zagrają Brazylia oraz Australia a następnego dnia na Stade Auguste Delaune w Reims Jamajka i Włochy. Finałowe spotkania tej grupy odbędą się 18 czerwca 2019 godzinie 21:00. Na Stade des Alpes w Grenoble odbędzie się mecz Jamajka – Australia, natomiast na Stade du Hainaut w Valenciennes spotkanie Brazylia – Włochy.

Grupa D Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa D

 • Anglia
 • Szkocja
 • Argentyna
 • Japonia

Mecz otwarcia w tej grupie pomiędzy Anglią a Szkocją obędzie się 9 czerwca 2019 o godzinie 18:00 na bardzo prestiżowym stadionie Allianz Riviera w Nicei. Kolejne spotkanie pomiędzy dwoma pozostałymi drużynami w tej grupie odbędzie się 10 czerwca 2019 o godzinie 18:00 na Parc des Princes w Paryżu, zagrają wtedy Argentyna oraz Japonia. Kolejne pojedynki w tej grupie nastąpią już za 4 dni, bowiem 14 czerwca 2019 o godzinie 15:00 na stadionie Roazhon Park w miejscowości Rennes zmierzą się piłkarki Japonii oraz Szkocji. Parę godzin potem bo już o 21:00 będzie miało miejsce spotkanie Anglia – Argentyna, czyli niewątpliwie jeden z hitów tej grupy. Odbędzie się ono na mieszczącym ponad 25000 widzów pięknym stadionie Stade Océane, znajdującym się w mieście Hawre. Zamknięcie rywalizacji w tej grupie nastąpi 19 czerwca 2019 a oba ostatnie mecze grupowe, rozpoczną się równocześnie o godzinie 21:00. Japonia zagra z Anglią na  Allianz Riviera w Nicei natomiast Szkocja zmierzy się z Argentyną na Parc des Princes w Paryżu.

Grupa E Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa E

 • Kanada
 • Kamerun
 • Nowa Zelandia
 • Holandia

W grupie tej zagrają drużyny takie jak Kanada, Kamerun, Nowa Zelandia oraz Holandia. Pierwszy mecz czyli starcie Kanada kontra Kamerun odbędzie się już 10 czerwca 2019 o godzinie 21:00 na stadionie Stade de la Mosson w Montpellier. Drugi mecz w tej grupie czyli Nowa Zelandia – Holandia będzie miał miejsce następnego dnia o godzinie 15:00. Spotkanie to zostanie rozegrane na stadionie Stade Océane w Hawr. Rywalizacja w grupie E zostanie wznowiona 15 czerwca 2019 o godzinie 15:00, kiedy to w ciekawym meczu zmierzą się ze sobą Holandia oraz Kamerun. Zostanie on rozegrany na obiekcie Stade du Hainaut w Valenciennes. Także 15 czerwca 2019 o godzinie 21:00 na Stade des Alpes w Grenoble zmierzą się ze sobą Nowa Zelandia oraz Kanada. Rywalizacja w tej grupie zakończy się 20 czerwca 2019 o 18:00. Wtedy też będą miały miejsce mecze Holandia – Kanada oraz Kamerun – Nowa Zelandia.

Grupa F Kobiece Mistrzostwa Świata 2019


Grupa F

 • Stany Zjednoczone
 • Tajlandia
 • Chile
 • Szwecja

W grupie tej, czyli ostatniej z eliminacyjnych grup, zagrają ze sobą drużyny Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Chile oraz Szwecji. Zapowiada się ona więc dosyć ciekawie głowie ze względu na obecność mocnej drużyny Stanów Zjednoczonych. Już 11 czerwca 2019 o 18:00 na stadionie Roazhon Park w Rennes zagrają Chile i Szwecja. Tego samego dnia o godzinie 21:00 na Stade Auguste Delaune w Reims zmierzą się ze sobą Stany Zjednoczone oraz Tajlandii. Kolejne mecze odbędą się dnia 16 czerwca, pierwszy o godzinie 15:00. Najpierw na Parc des Princes w Paryżu zagrają Szwecja oraz Tajlandia a następny mecz tego samego dnia, czyli rozgrywany o 18:00 Stany Zjednoczone – Chile odbędzie się na obiekcie Allianz Riviera w Nicei. Finałowe spotkania tej grupy jak i całej fazy grupowej Mistrzostw Świata odbędą się 20 czerwca 2019 godzinie 21:00. Na Stade Océane w Hawr odbędzie się mecz Szwecja – Stany Zjednoczone, natomiast na stadionie Roazhon Park w  Rennes spotkanie Tajlandia – Chile.

Tak też zakończy się faza grupowa, wyłonione spośród 24 najlepsze 16 drużyn przejdzie dalej do fazy play off.

Faza pucharowa

Tutaj, z każdym meczem, emocje będą tylko rosły. W 1/8 finału, gdzie awansują także 4 najlepsze zespoły z 3. miejsc, kolejność meczów z tymi drużynami zależy od tego, z jakiej są grupy.

W fazie pucharowej uczestniczyć będzie oczywiście 16 zespołów, które awansowały tutaj z fazy grupowej. Ta część rywalizacji składać się będzie z czterech rund, to jest 1/8 finału, 1/4 finału, półfinały oraz finał i mecz o trzecie miejsce. W każdej kolejnej rundzie odpada połowa drużyn, które okażą się gorsze od swoich przeciwników 90 minutach regulaminowej gry, dogrywce, jeśli zajdzie taka konieczność i ewentualnie rzutach karnych jeśli dalej ta nie wyłoni zwycięzcy.

Pierwszy mecz 1/8 finału odbędzie się już 22 czerwca czyli 2 dni po zakończeniu zmagań grupowych w Nicei. Zagrają tutaj zespół, który zajmie drugie miejsce z grupy A oraz zespół, który zajmie drugie miejsce z grupy C. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że będzie to mecz w którym zagra Norwegia, bo to ona ma największe szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie A. Drugi uczestnik tego meczu czyli zespół, który zajmie drugie miejsce z grupy C nie jest już tak łatwy do wytypowania, ale być może będzie to Brazylia lub Australia – bo raczej te zespoły podzielą się pierwszym i drugim miejscem w grupie C.

Kolejne mecze 1/8 finału odbędą się 23 czerwca 2019. W pierwszym z nich rozgrywanym na stadionie w Valenciennes zagra zwycięzca grupy D u nas drużyna która zajęła trzecie miejsce z grupy B, E lub F. O ile jest spore prawdopodobieństwo, że jednym z uczestników tego meczu będzie Anglia tak jeżeli chodzi o drugą drużyna typowanie jej to prawdziwa loteria dlatego powstrzymamy się od tego.

W każdym razie mecze 1/8 finału będą trwały od 22 czerwca 2019 aż do 25 czerwca, kiedy to poznamy wszystkich ośmiu uczestników ćwierćfinałów. Czeka nas 2 dni przerwy i już 27 czerwca 2019 na stadionie w Le Havre odbędzie się pierwszy z ćwierćfinałów. 28 czerwca 2019 w Paryżu będzie miał miejsce drugi z ćwierćfinałów. Dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe odbędą się natomiast 29 czerwca w Valenciennes oraz w Rennes.

98/100 200zł Unibet Recenzja
 • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
 • Obsługuje większość popularnych metod płatności
 • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
98/100 350zł bet-at-home Recenzja
 • Duży wybór i różnorodność sportów do obstawiania
 • Brak dwunastoprocentowej opłaty podatkowej od wygranej
 • Długa lista oferowanych usług
96/100 150zł Betsson Recenzja
 • Europejska marka z bardzo długą tradycją
 • Mieszkańcy Polski nie są obciążeni jakimikolwiek podatkami od wygranej
 • Wysokie kursy i szeroka oferta zakładów sportowych i na żywo wraz ze streamami

Kiedy zakończą się ćwierćfinały wyłoni się finałowa czwórka uczestników Mistrzostw Świata 2019. Będą to cztery najlepsze kobiece zespoły na świecie i zmierzą się w półfinałach. Pierwszy z nich odbędzie się 2 lipca 2019 na stadionie w Lyonie, kolejny z nich dzień później na tym samym obiekcie. Mecze te pozwolą wyłonić dwóch uczestników finału oraz meczu o trzecie miejsce. Ten drugi odbędzie się 6 lipca 2019 w Nicei. Wielki finał natomiast będzie miał miejsce 7 lipca 2019 a jego gospodarzem będzie, tak jak w przypadku półfinału Lyon. Będzie to również ostatnie spotkanie na tych Mistrzostwach Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *