Faworyci w Mistrzostwach Świata Kobiet 2019

Kategorie 2019 Women's World Cup / z Marta

Faworyci w Mistrzostwach Świata Kobiet 2019

Mistrzostw Świata Kobiet 2019 women

Harrison, NJ – May 26, 2019 / Lev Radin / Shutterstock.com

No dobrze. Kto w takim razie może wygrać w Mistrzostwach Świata Kobiet 2019? Naszym zdaniem faworytów jest kilku i żaden nie ma 100% szans na wygraną, dlatego przyjrzyjmy się po kolei każdemu z potencjalnych zwycięzców. Bardzo możliwe, że istotną role odegra tutaj drużyna Stanów Zjednoczonych. Nie należy lekceważyć też gospodarzy, czyli drużyny Francji. Gospodarze zawsze są  mocni na tego typu imprezach a wsparcie kibiców ma szczególne znaczenie. W męskich zawodach zawsze było takie powiedzenie, że wszyscy grają a na koniec i tak wygrają Niemcy – w ostatnich latach straciło ono trochę na znaczeniu, bo reprezentacja Niemiec, jak pamiętamy, odpadła w słabym w stylu w grupie na Mistrzostwach Świata w Rosji w 2018 roku. Czy Niemki wypadną podobnie słabo czy dwukrotne zdobywczynie tytułu i trzykrotne finalistki dopiszą kolejny sukces do swojego CV?

200zł
100% do 200zł Bonus Zakład Bez Ryzyka
graj teraz
  • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
  • Obsługuje większość popularnych metod płatności
  • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
200zł
100% do 200zł Bonus Zakład Bez Ryzyka
graj teraz
  • Jeden z najstarszych i najlepszych bukmacherów na świecie
  • Obsługuje większość popularnych metod płatności
  • Obecność aplikacji dostępnej dla wszystkich telefonów komórkowych
Unibet Recenzja

Obrończynie tytułu

Oczekuje się, że obrońcy czy raczej obrończynie tytułu Mistrzostw Świata z poprzedniego turnieju z 2015 roku w Kanadzie czyli drużyna Stanów Zjednoczonych ponownie dobrze zagrają i zaprezentują się nieźle we Francji. Wygrywając w Mistrzostwach Świata Kobiet trzy razy Amerykanki pokazały, że nie ma dla nich niemożliwego.

Również i w 2019 roku oczekuje się, że ich najbardziej doświadczone gwiazdy, takie jak Alex Morgan, Megan Rapinoe i Tobin Heath, poprowadzą zespół do zwycięstwa. Potencjalnie nawet czwarte zwycięstwo w Pucharze Świata nie jest wykluczone, gdyż ich skład jest bardzo mocny. Będzie także z pewnością szansa na wprowadzenie kilku młodszych talentów na boisko, ponieważ reprezentacja tego kraju będzie się starała przygotować na przyszłość po przejściu na emeryturę ważnych zawodniczek jak Hope Solo i Carli Lloyda. Turniej we Francji może być ostatnim międzynarodowym turniejem dla nich. Sama Carli Lloyda, niedługo skończy 37 lat – zaledwie dwa dni po finale w 2019 roku. Czy młode Amerykanki będą w stanie wpasować się do drużyny? Czy ta nawiąże do swoich największych sukcesów? Niezaprzeczalnym faktem jest, że Amerykanki niemal na każdym turnieju odgrywają bardzo istotną rolę. 3 razy wygrały wielki finał, raz skończyły na 2 miejscu natomiast 3 razy na 3 miejscu.

Gospodarze zawsze mocni

W międzyczasie oczekuje się także, że damska reprezentacja Les Bleues zacznie nabierać tempa ustanowionego przez męską ekipę francuską, która jest ostatnio największą siłą w męskim futbolu a tacy piłkarze jak Mbappe czy Griezmann to jedni z najlepszych zawodników świata. Czy Cascarino, Mbock lub Gauvin będą w stanie nawiązać do sukcesów swoich bardziej znanych kolegów? To oczywiście się okaże, drużyna francuska ma wszelki potencjał do tego by być najlepsza. Natomiast państwo, które jest gospodarzem ma zawsze dodatkowe plusy w piłce nożnej, dzięki dopingowi kibiców czy po prostu faktowi, że mieszkają w swoim kraju. Wygrać turniej na własnym boisku to z pewnością świetna sprawa.

Najlepszym rezultatem francuskiej drużyny na arenie światowej było czwarte miejsce w edycji 2011 Mistrzostw Świata, a dodajmy również, że drużyna nigdy nie przeszła dalej niż do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Francuzki nigdy nie awansowały do finału Mistrzostw Świata i tylko raz grały o trzecie miejsce, w dodatku bez powodzenia. Z pewnością ich doświadczenia nie są tak bogate jak ekipy Stanów Zjednoczonych.

PZbuk-Mistrzostwa Świata 2019-Kobiety

Mistrzostwa Świata 2019-Kobiety | PZbuk.pl

Wszyscy grają a na koniec i tak wygrają Niemki?

Niemcy zdobyły złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku, ale przegrały ze Stanami Zjednoczonymi w półfinałach Pucharu Świata Kobiet 2015 roku. Będą dążyć do rewanżu po tym, jak w ćwierćfinale odpadły z Euro 2017, pomimo zmagań w SheBelieves Cup 2018 po przegranej z Francją i USA Niemki nie wydają się tak mocne jak wcześniej. Niemki wygrały Mistrzostwa Świata Kobiet w 2003 roku w Stanach Zjednoczonych oraz w 2007 roku w Chinach pokonując kolejno Szwecję i Brazylię. Ostatnie lata nie były tak owocne dla kadry Niemek, dopiero w 2015 zdołały wrócić do światowego topu, jednak w meczu o 3 miejsce w Kanadzie w 2015 roku przegrały po dogrywce z Anglią.

A może ktoś inny?

No właśnie Anglia, czyli ojczyzna futbolu jest zapewne jednym z faworytów i będzie bardzo trudnym rywalem na Mistrzostwach we Francji w 2019 roku. Pomimo nie do końca udanego turnieju w 2015 roku, głównie przez druzgocącą porażkę przez bramkę samobójczą w półfinale, drużyna była w stanie ukończyć ostatnie Mistrzostwa w Kanadzie na trzecim miejscu po pokonaniu Niemiec po dogrywce 1:0. Angielki mogą być zatem mocne także i w tym roku, aczkolwiek ich grupa z Japonią, Szkocją i Argentyną nie wydaje się być najłatwiejsza.

Japonia za to jest jedną z najbardziej konsekwentnych drużyn w piłce nożnej kobiet i piłkarki tej drużyny zostały zdobywczyniami Pucharu Świata w 2011 roku. Drugi raz w kolejnym Mundialu Japonia  znów zanotowała udany występ i była zdobywcą drugiego miejsca w 2015 roku w kanadzie. Z pewnością Japonki mają delikatnie na pieńku ze Stanami Zjednoczonymi, a obie strony spotkały się w dwóch ostatnich finałach, ale w ostatnim to Amerykanki były górą. Z pewnością Japonia jest jedną z drużyn, które mogą powalczyć o tą pozycję w tych Mistrzostwach Świata, jeśli nie o finał. Mają na pewno duże szanse na pierwszą czwórkę.

Kolejną reprezentacją z którą należy się liczyć jest Norwegia. Wprawdzie mają oni na koncie tylko 1 złoty medal za zwycięstwo w Mistrzostwach Świata, jednak tradycyjnie kraje skandynawskie grają bardzo siłowy i niewygodne dla rywalek futbol. W ich składzie gra Ada Hegerberg, świetna zawodniczka i laureatka Złotej Piłki „France Football” w 2018 roku.

50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
  • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
  • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
50zł
50zł Free Bet Oferta Powitalna
graj teraz
  • Stosunkowo wysokie kursy jak na polskie warunki
  • 27 różnych dyscyplin sportowych, w tym również e-sport
PZBUK Recenzja

Również Holandia, gdzie gra gwiazda FC Barcelona Lieke Martens może zajść daleko na Mistrzostwa Świata w tym roku, jednak typowanie faworytek Mundialu we Francji, czasami, jak pokazuje życie na takim turnieju bywa bardzo dużo niespodzianek i po prostu nie przewidzi się wszystkiego. Nie zawsze wygrywa teoretycznie najsilniejsza drużyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *